HEAD-NEP közös tárgyalási szimuláció

2022.11.27.

A Nemzetek Európája Karrierprogram hallgatói a Budapesti Corvinus Egyetemen működő House of European Affairs and Diplomacy (HEAD) diákszervezettel közös tárgyalási szimuláción vettek részt. Az esemény a HEAD Talent Programjának harmadik szintjét végző tagság számára a félév záróeseményeként is szolgált. A tárgyalási szimuláció résztvevői pro és kontra csapatokra osztva alaposan megvitatták a szankcióspolitika témáját. Első körben a felszólalók vitaformátumban építették fel és védték meg érvrendszerüket, majd ezt követően szemtől szembe, kötetlenül tárgyalva jutottak közös konszenzusra. A tárgyalás végén írásban rögzítették a kidolgozott megegyezés főbb pontjait, melyet a csapatok vezetői aláírásukkal is hitelesítettek. A tárgyalás utáni közös értékelés során a résztvevők kiemelték, hogy szépen felépített, logikus beszédeket hallhattak, és a felek megköszönték egymásnak, hogy mindvégig a megegyezésre törekedtek. Minden résztvevőnek köszönjük az aktív hozzájárulást, és reméljük, hogy az eseményt a HEAD-del közösen a jövőben is meg tudjuk szervezni.

HEAD-NEP közös tárgyalási szimuláció - Szimulacio1 e1677153707461

Szerző: Fernbach-Czibók Zsuzsanna