Rólunk

    Célunk
  • Programkabinet
  • Hallgatóink
    Sikereink
    Média
    Kapcsolat

Célunk

Erősítsük együtt Európát!

A Nemzetek Európája Karrierprogram:

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) és az Európai Uniós Ügyek Minisztériuma (EUM) közös, 2020 szeptemberében indult, munka mellett is elvégezhető, egy éves európai uniós képzése, amely elméleti és gyakorlati szakmai felkészítést nyújt az európai közszolgálatra, valamint az Európai Személyzeti Felvételi Hivatal (EPSO) nyílt versenyvizsgájára.

Célunk az, hogy növeljük az európai uniós intézményeknél sikeresen pályázó és elhelyezkedő, Európa és Magyarország ügye iránt egyaránt elkötelezett, idegen nyelveken jól beszélő megfelelő szakpolitikai ismeretekkel rendelkező magyar szakemberek számát.

Kiemelten fontos Magyarország hatékonyabb uniós érdekérvényesítésének erősítése és olyan szakemberek képzése, akik rendelkeznek a magyar közigazgatáson belül is szükséges és hasznosítható intézményi, jogi és nyelvi ismeretanyaggal.

Az uniós elméleti és gyakorlati ismeretek átadásán túl kiemelt célunk a Nemzetek Európája Karrierprogram végzett hallgatóival való kapcsolattartás, és ennek a világra nyitott, szakmai kapcsolati hálónak a folyamatos bővítése.

Programkabinet

  • Prőhle Gergely

    programigazgató

    Prőhle Gergely
  • Fernbach-Czibók Zsuzsanna

    szakmai vezető

    Fernbach-Czibók Zsuzsanna
  • Dr. Bólya Boglárka

    EUM delegált tagja

    Dr. Bólya Boglárka
  • Mikó Tamara

    képzésszervezési vezető

    Mikó Tamara
  • Fekete Nóra

    képzésszervezési koordinátor

    Fekete Nóra

Hallgatóink

A 2023/2024-es „Andrássy Gyula évfolyam

Az idei, 20 fős negyedik évfolyam gróf Andrássy Gyulát, a kiegyezés utáni első magyar miniszterelnököt, majd az Osztrák-Magyar Monarchia közös külügyminiszterét választotta névadójául.

Hallgatóink - 1 nep kepzes 2023 2 3 e1702384235787

IV. évfolyam (2023/24)

ALUMNI

A képzés befejezése után is folyamatos kapcsolattartásra törekszünk végzett hallgatóinkkal. Várjuk visszajelzéseiket az EPSO-vizsgáikról, számítunk továbbra is aktivitásukra a Messzelátó blogon való publikálástól kezdve az Európa Klub rendezvényeken való részvételüket illetően, számos más programunkba is bevonjuk őket, megosztjuk velük az adódó szakmai álláslehetőségeket, uniós híreket is.

Célunk elősegíteni, hogy a képzés során összekovácsolódott, lelkes, inspiráló, a világra nyitott közösség szakmai és baráti kapcsolatai megmaradjanak, és ez az európai uniós érdeklődésű kapcsolati háló az újabb évfolyamokkal folyamatosan bővüljön.

I. évfolyam (2020/2021): „Antall József évfolyam

A képzés első, Antall József volt miniszterelnökről elnevezett évfolyamát 47 fiatal végezte el.

Hallgatóink - Csatolmany 1. 1
I. évfolyam (2020/21)

II. évfolyam (2021/2022): „Mádl Ferenc évfolyam”

A második évfolyam Mádl Ferenc volt köztársasági elnököt választotta névadójául. Ők 17-en tettek eleget a követelményeknek, és fejezték be sikeresen a Programot.

Hallgatóink - Csatolmany 2.
II. évfolyam (2021/22)

III. évfolyam (2022/2023): „Liszt Ferenc évfolyam”

A harmadik évfolyam névadójának Liszt Ferenc zeneszerzőt választotta, aki olyan kiváló hírű európai polgár volt, aki képes volt arra, hogy a kultúra nyelvén szóljon az emberiséghez és a művészeteken keresztül építse az európai polgárság ma is virágzó egységét. Határokat és nemzeteket átívelő munkássága inspirálta a Nemzetek Európája Karrierprogram 2022/23-as évfolyamát, melyet 18-an végeztek el sikeresen.

Hallgatóink - Csatolmany 0. 1
III. évfolyam (2022/23)

Sikereink, büszkeségeink

A Nemzetek Európája Karrierprogram résztvevői közül az EPSO versenyvizsgáján eddig 2 fő tett sikeres vizsgát, további 5 fő eredményre vár. (Reméljük, ez a szám hamarosan nőni fog, mert idén végre újra tartanak AD5-ös szintű EPSO-vizsgákat.)
Eddig végzett hallgatóink közül többen dolgoznak már Brüsszelben uniós intézménynél vagy magyar képviseleten, illetve a hazai közigazgatásban kifejezetten uniós területen.

Sikereink, büszkeségeink - IMG 9185

Uniós intézménynél, ill. brüsszeli képviseleten:

  • Demény Renáta (2020/2021-es évfolyam): sikeres EPSO-vizsga, pozíció az Európai Parlament Fordítói Főigazgatóságán;
  • Enyedi László (2020/2021-es évfolyam): 2021 őszén 3 hónapos nemzeti szakértői pozíció az Európai Bizottság Strukturálisreform-támogató Főigazgatóságán (Directorate-General for Structural Reform Support, REFORM);
  • Kovács-Dobák Géza (2020/2021-es évfolyam): 2022. október 1-jétől nemzeti szakértő az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságán állami támogatási szakterületen, sikeres Contract Agent Selection Tool (CAST) belső versenyvizsga;
  • Neubauer Sándor (2020/2021-es évfolyam): 2022. október 1-jétől nemzeti szakértői gyakornok az Európai Bizottság Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Főigazgatóságán (AGRI)
  • Szakmáry Bálint (2020/2021-es évfolyam): a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara brüsszeli képviselője;
  • Szikszai Diána (2020/2021-es évfolyam): 2021. május 1-jétől belügyi szakdiplomata Magyarország Európai Unió melletti Állandó Képviseletén Brüsszelben;
  • dr. Tüttő Péter (2020/2021-es évfolyam): politikai tanácsadó a Polgári Magyarországért Alapítvány Brüsszeli Képviseletén;
  • Ladányi Ármin (2021/2022-es évfolyam): 2023. március 1-jétől 1 éves kiküldetés Brüsszelben az EuroAtlantic Tanácsadó és Befektetési Zrt. megbízásából;
  • Pethő Marcell (2021/2022-es évfolyam): 2023. március 1-jétől 5 hónapos Blue Book gyakornokság az Európai Bizottságnál, valamint részvétel a European Leadership Programban; sikeres Contract Agent Selection Tool (CAST) belső versenyvizsga; 2023. szeptember óta Policy Assistant, Business Growth & Business Development Unit, Directorate-General for Structural Reform Support (DG Reform), European Commission;
  • Mazzag Bálint (2020/2021-es évfolyam): sikeres Contract Agent Selection Tool (CAST) belső versenyvizsga;
  • további egy hallgató dolgozik Brüsszelben a 2021/2022-es évfolyamból, aki szintén sikeres EPSO-vizsgát tett.

Pályázatokon elért eredmények

  • Pethő Marcell, a 2021/2022-es második évfolyamunk hallgatója, 3. helyezést ért el az Országgyűlés elnöke, az igazságügyi miniszter és az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője által kiírt, több mint negyedszázados múltra visszatekintő európai uniós témájú országgyűlési pályázaton. A „Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban” címmel meghirdetett pályázat eredményhirdetésére 2022. márciusban az Országház Delegációs termében került sor.
  • Pethő Marcell és Felde Bence, a 2021/2022-es második évfolyam résztvevői az első két helyen végeztek a Külügyi Műhely Alapítvány által meghirdetett, „A közép-és kelet-európai országok, és Oroszország, valamint a Balkán régió országai COVID-19 pandémiára adott politikai és gazdasági válságkezelési gyakorlatai” című pályázatán.

Média

Elindult a jelentkezés a 2024/25-ös évfolyamba

Képzésindító 2021. szeptember

Ludovika TV +Hallgató: Nemzetek Európája Karrierprogram – tapasztalatok és tervek – beszélgetés Győri Enikő EP képviselővel és Cseke Bence résztvevővel

Ludovika TV Kitekintő: Nemzetek Európája Karrierprogram –  beszélgetés Szent-Iványi István volt nagykövettel, EP képviselővel és Erdélyi Zsófia résztvevővel

Kapcsolat

Központi e-mail cím:

nemzetekeuropaja@uni-nke.hu

Telefonszám:

+36 1 432 9000/20273

Social media:

Facebook és Instagram

Helyszín: Nemzeti Közszolgálati Egyetem, 1083 Budapest, Ludovika tér 2.